Odpowiedz 
Kompot 316 => 319is
Autor Wiadomość
klimo Offline
Ogarniam na mokrym

Liczba postów: 75
Auto: compact m42det
RE: Kompakcik 316
Może uturb 1.6 po taniości? seryjne m43 sporo znosi Smile
07-09-2019 09:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 10
Auto: kompot gruz
RE: Kompot 316 => 319is
Ciąg dalszy oddawania życia w garage. Gdy kompot zaczął już całkiem sprawnie podawać silnik wyjebał panewę. Okazało się że m43b16 jednak nie jest niezniszczalne....
Szybki przegląd rynku, tego co jest na sprzedanie i uświadomiłem sobie że ani nie ma kto zrobić swapa, ani sam sobie nie poradzę z wsadzeniem R6 więc... wleciał IS (bo tak najprościej dla mnie, człowieka który nie ma pojęcia o mechanice ale ma gruza i musi nauczyć się z nim żyć). Szybka decyzja zakupu auta na graty no i wleciał swap. M43B16 ustąpił miejsca M44B19. Przy okazji:
*nowe sprzęgło
*uszczelnienie silnika
*nowe płyny (hamulcowy, chłodniczy, silnika valvo vr1 10w60)
*założone stabilizatory przód i tył M pakietowe
*modyfikacja kompa ADAMOmotorsport (odcinka 7100, wyłączenie trybów awaryjnych itp, popcorn, emulator usuwający ews i jakieś inne tematy które nie odczułem w prowadzeniu)
*szeroka stal 15" 8.5 + 9.5j (przód dystans 15mm, tył podklepane nadkola)
*duża chłodnia z wersji z klimą

Swap poszedł razem ze skrzynią z is'a która jest ultra krótka, do tego stary dyfer 4.27 co sprawia, że na suchym gruz podnosi 3 i v-max wynosi koło 170 Big Grin

[Obrazek: ePjYkjq.jpg?1]

Ciąg dalszy nastąpi.....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-26-2019 01:12 AM przez lollex.)
09-25-2019 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klimo Offline
Ogarniam na mokrym

Liczba postów: 75
Auto: compact m42det
Nie pierwszy raz słyszę, że skrzynia z ISa ma inne przełożenia.
Miałem dwie skrzynie z ISa, chyba ze dwie z 1.6 i osobiście nie czułem różnicy, wydaje mi się, że to jakiś mit. Big Grin

Nie chcesz odsprzedać tłoków z 1.6? Albo słupek. I tak byś pewnie na złom wywalał Big Grin
09-27-2019 09:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ćwikła Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 2
Auto: MX5
Jak zrobiłeś popcorn? Ta szeroka stal na ostatnim zdj to 15 cali? Jakie szerokości ?

(09-27-2019 09:33 AM)klimo napisał(a):  Nie pierwszy raz słyszę, że skrzynia z ISa ma inne przełożenia.
Miałem dwie skrzynie z ISa, chyba ze dwie z 1.6 i osobiście nie czułem różnicy, wydaje mi się, że to jakiś mit. Big Grin

Nie chcesz odsprzedać tłoków z 1.6? Albo słupek. I tak byś pewnie na złom wywalał Big Grin

Ja mam 1.6 na graty jak coś to wal pw Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-29-2019 10:10 PM przez Ćwikła.)
09-29-2019 10:07 PM
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Klimo jakkolwiek to zabrzmi mój stary piec znalazł nowego nabywcę więc sprzedałem z pocałowaniem rączki Smile Ogólnie motor wziął mój brat który również zapragnął kompota, ale kupił tak straszne, okropne, obrzydliwe niedziałające bagno że na dzień dobry chyba poszło pół pensji by to ogarnąć.... Czasem chyba trzeba odpuścić ględzenie i mądrości starszego brata, młody jest... chce gruzować i nie słucha starszych więc... niech robi jak uważa. Ten śmietnik na suchym nie mógł zakręcić bączka na 1 biegu... ma przełożyć osprzęt coś pocudować i rzeźbić - wg mnie szkoda prądu.

Kompot miał sesję treningową na Rudnikach, jestem miło zaskoczony jak podaje fura. Przy oponie 185 i profilu nie wyższym niż 60 (małe kółka) można w miarę sprytnie jeździć na 3/4 biegu. Wrzucam wam helmeta z środka jak to wygląda (gumy 195/55/15 3 bary Big Grin )

Ogólnie to z nudów na kiblu założyłem gratowego instagrama, jeśli ktoś chce widzieć na bieżąco jakiś tam rozwój auta, gnojenie is'a, upalanie w łódzkim i ogólnie gruzowe problemy, histerie, życie - zapraszam Big Grin

https://www.instagram.com/318ti_gruz_channel/

Z nowości wpadły poduchy m3 przedniego zawiasu, jak myślicie coś to daje? Póki co leżą na półce.

(09-29-2019 10:07 PM)Ćwikła napisał(a):  Jak zrobiłeś popcorn? Ta szeroka stal na ostatnim zdj to 15 cali? Jakie szerokości ?

Ćwikła zawiozłem kompa do gościa który nazywa się ADAMOmotorsport i on mi to ogarniał jak i również kilka innych opcji. Szeroka 15" przód 8.5 (9" by siadło bez rolowania jak złoto, tak to wrzuciłem 15mm dystansu) a tył to 9.5j (lekko podklepane nadkola i jest miodzio). Kupowana od ziomka z olx, Wilk-met custom. 490 zeta za 4 rolki bez malowania. Ładnie pospawane, szczelne, dobrze się wyważają - polecam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-30-2019 10:12 PM przez lollex.)
09-30-2019 10:08 PM
cinek80 Offline
Zdałem prawko
**

Auto: e36 ti
Hej, widziałem kiedyś na insta, że pozbywasz się 4,27. Zmieniłeś przełożenie?
10-23-2019 07:56 PM
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Siema. Ogólnie ostatnio stary dyfer 4.27 rozleciał się i chciałem coś z zakresu 3.9-4.1 ale ciężko było znaleźć w dobrej kasie, więc kupiłem znów 4.27. Zrobiłem ładny spaw no i okazało się że pospawałem z flanszami pod e30 (tak, jestem kretynem). Więc musiałem kupić drugi dyfer (również 4.27) a ten pogonić - w końcu jest w pełni sprawny, jest ładny spaw i myślę że długo pojeździ (szczęśliwie się sprzedał). Szczerze mówiąc, fajnie na takim przełożeniu śmiga kompocik - dwa wstaje na zawołanie, trója też jako tako się podnosi tylko męka straszna na dojazdach. Tak czy owak, przełożenie bez zmian Smile

Trochę o upalaniu, losach fury:

10-28-2019 09:43 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości