Odpowiedz 
Kompot 316 => 319is
Autor Wiadomość
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 11
Auto: kompot gruz
Kompot 316 => 319is
Siema. Pierwsze własne RWD kupione po to by umilić śnieżne zimowe wieczory a przede wszystkim spróbować latania boke w inny sposób niż na łapie. Śnieg się skończył i kompakcik miał być bazą na ściganki pod sprinty/kjs bo miał dobrą blachę i 1.6 nie idzie ale ostatecznie podjąłem próby fisiowania i tak oto został Cool

MODEL: '94 E36 Compact 316i
SILNIK: M43B16, wywalone wisko
UKŁAD DOLOTOWY: seria + wkładka Pipercross
UKŁAD WYDECHOWY: przelot na końcowym
ELEKTRONIKA: seria, dołożony 2 biegowy wentylator elektryk za chłodnicą, sterowany czujnikiem z chłodni, usunięty ABS
UKŁAD NAPĘDOWY: dyfer spaw 4.27
ZAWIESZENIE: przód: mts na sprężynach eibach sportline, tył skrócony o 7cm mts + sprężyny w124 zamiennie z eibachami, rozpórki kielichów przód/tył
UKŁAD HAMULCOWY: póki co seria
BODY-KIT: dokładka przedniego zderzaka megane I, zapinki maski, wyrzeźbiony z seryjnie zamontowanego haku jack point, dystanse 15/25 mm, ścięta na równo listwa mocująca rejestrację na przednim zderzaku
ŚRODEK: wydmuszka bez sufitu i deski, skute maty bitumiczne, wycięte zbędne mocowania foteli i reszty, usunięta instalacja audio, usunięta instalacja poduszek z kompem, poduchy też wywalone, kiera fake rrs z odsadzeniem 10cm, kubły cobra II z mocowaniami od szwagrów, pasy 2" 3pkt Sandtler, wspawane nowe mocowania pasów zgodnie z zał. j
KOŁA: przód styling 2 15x7 et20 na 205/50, tył co wpadnie ale głównie 175-185-195/60 + "alustalówki" 15x7 et20
MOC: seria
Status: W trakcie

PLANY:
- jeździć póki się nie rozleci coś na grubo
- swapens aku na tył czeka na półce podobnie jak 4 zaciski z 328, szwagrowe adaptery i tarcze. Najbliższy plan to poskładanie tego wszystkiego, zrobienie hydro na osobnych zaciskach. Z przodu trzeba podciąć sprężyny co by siadł niżej, podkładki pod zwrotnice co by zrobić bieda negatyw, podkładki w magiel i to chyba tyle. Póki co jeździć obserwować i naprawiać to co się rozjebie podczas upalando.

STAN OBECNY:
[Obrazek: AKAtcAT.jpg]

[Obrazek: 2QjeV2J.jpg]

[Obrazek: j5iNJpP.jpg]

[Obrazek: NlBa4GO.jpg]

[Obrazek: GL68E1l.jpg]

Vid z pierwszych prób nauki upału:

RAW

Wyrazów na mokro

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-26-2019 01:14 AM przez lollex.)
04-18-2019 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cris Offline
Ogarniam na mokrym

Liczba postów: 77
Auto: E36 325i
Kompakcik 316
Witam Radomsko ?
04-19-2019 03:37 PM
lollex Offline
Zdałem prawko
**

RE: Kompakcik 316
Radomsko, potwierdzam.
04-19-2019 08:02 PM
cinek80 Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 10
Auto: e36 ti
Hej, jest sens rzeźbić w mts-ie? W jaki sposób skróciłeś tłoczysko? Zastanawiam się czy coś rzeźbić czy zbierać na koni short. Fajnie jedzie jak na 1.6Wink
04-20-2019 08:06 PM
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Czy jest sens to ci nie powiem ale ja to zrobiłem. Trochę szkoda było mi wydawać ponad 700zł na 2 amory mając praktycznie nowe mtsy na tyle no to przyrzeźbiłem. Po adaptacji sprężyn z w124 po każdym podniesieniu auta sprężyny wypadały, przesuwały się itp co mnie wkurwiało, wiec cel był prosty - skrócić. Robiłem to u siebie w robocie, mialo być toczone i gwintowane ale amor nie wlazł w tokarkę więc toopierdol.

W sumie wydaje mi się że nie ma na tym elemencie jakiś wielkich obciążeń i poszedł spaw.
[Obrazek: qh9gThZ.jpg]

By to jakoś wzmocnić została dotoczona tulejka 10/12mm w miejsce łączenia i całość dodatkowo posmarkana.
[Obrazek: MbgYhUc.jpg]

Potem abarot i poskładanie wszystkiego
[Obrazek: hdqhhkD.jpg]

I oto efekty
[Obrazek: kfRfEze.jpg]
[Obrazek: 2X1YWx0.jpg]

Powinno się trzymać a jak nie to nic, w końcu to gruz. Koło z tego powodu nie odpadnie. Poskładałem całość, jeden całodniowy upał już wytrzymało. Duży plus za to że machniesz kilka razy żabą i tył w górze.
04-21-2019 02:18 PM
cinek80 Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 10
Auto: e36 ti
Super! O taką odpowiedź mi chodziło. Mam przejechane 3k na Mts i dobija na poprzecznych nierównościach.
04-21-2019 03:03 PM
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Kompakcik ostatnio dostał małą metamorfozę w związku z pierwszymi pocałunkami w ściany z opon. Wpadł inny zderzak gdyż stary od ciągnięcia po asfalcie wyglądał przypałowo, akurat przyfarcone że pod kolor i lampy depo ala fake m pasztet bo jakimś dziwnym cudem stare się rozpękły. Dodatkowo tylny zderzak zamocowany na zapinki, by w razie czego nie utrudniał życia.

[Obrazek: bfxGBc4.jpg]

Alfa Romeo 316

[Obrazek: c1MDvKV.jpg]

Wpadły też kolejne felgi z 5er 15" 7" szerokości et20 i miałem okazje polatać po Rudnikach po tym jak niebiescy wygonili nas z Wyrazowa. Niżej filmik polepiony na odpierdol:

05-09-2019 11:06 PM
parruwaa Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 6
Auto: EG3 Noblesse
az dziw bierze ze to 1.6 Big Grin wielki respekt Big Grin
05-11-2019 04:11 PM
loony Offline
pierdzący w orzeszku
**

Liczba postów: 37
Auto: poczciwy turecki kebab
Prędkość rozwiązuje dużo problemów Tongue
U mnie chłopaki też nie wierzyli, że 1.6 się da na suchym, dopóki im nie pokazałem. I się nauczyli Smile

gruz braderz
[Obrazek: NDNVlOr.jpg]
05-13-2019 03:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lollex Offline
Zdałem prawko
**

Ostatnio było trochę zabawy z kompotem. Pękła belka, więc wleciała inna po piaskowaniu, do tego żółte poli ze strongflexa w belkę i wahacze, czerwony w dyfer. Udało się również zrobić swap hebli z pomocą szwagrowych adapterów + taile z 328. Doszła hydro (również od szwagrów, gladiator) i kilka innych pierdół takich jak dodatkowy budzik temp, m pasztetowe progi na wkręty, owinięte wszystkie wiązki szmacianką 3m, wlepa na szybę itp. Auto w sumie śmiga całkiem sprawnie ale czas zastanowić się co dalej, bo 100 koni na dłuższą metę nie wystarczy. Jedyna opcja która na tą chwile przychodzi mi do głowy to swap na is'a i być może w przyszłości turbo, bo średnio mi się uśmiecha wsadzać 6 cyl i wymieniać pół auta. Sprzedaż tego co jest też ma mały sens, bo szkoda mi wyjebać do kosza pół roku siedzenia w garażu Smile Póki co, jest jak jest:
[Obrazek: uWwtrRG.jpg]

[Obrazek: GoUGfhd.jpg]

[Obrazek: QjwL1C0.jpg]

[Obrazek: ung9J3R.jpg]
07-08-2019 09:02 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości