Odpowiedz 
E36 Coupe by INSANE
Autor Wiadomość
Blacha Offline
Ogarniam na mokrym

Liczba postów: 52
Auto: e36 turbo/ e36 compact
RE: E36 Coupe by INSANE
Docisk M57 z samoregulatorami sobie odpuść chyba że lubisz problemy. Nie nadaje się do turbo
09-08-2018 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
INSANE Offline
Zdałem prawko
**

Liczba postów: 42
Auto: BMW E36
(09-08-2018 08:36 AM)Blacha napisał(a):  M20 jest jednomas w dodatku lekki, tarcza spiek 240 mm czy 228 mm praktyczne bez różnicy i dwa słoneczka w docisku. Ja mam taki zestaw i już długo super działa. Nigdzie nie napisałem o dwutarczu

Właśnie taki zestaw mam na myśli docisk m57 kevlar/ spiek + zamach m50, zdania są mocno podzielone jedni że pewnie śmiało a drudzy że na chwilę albo w ogóle, coś więcej o tym twoim zestawie? Ktoś to robi? W dalszym ciągu szukam, nie chce wrzucić byle czego i wyciągać to za miesiąc, cenię sobie bezawaryjność, chytry traci dwa razy Rolleyes
09-11-2018 10:14 PM
Blacha Offline
Ogarniam na mokrym

Docisk m57 jest fajny i mocny ale do V-ki lub Diesla gdzie jest dużo Nm z dołu i nie trzeba kopać. W turbo lub silnikach serii "S" się nie sprawdza bo samoregulatory nie lubią ostrego traktowania . Mój zestaw zrobiłem sobie sam, tarcza z nierdzewki + okładziny spiskowe, dalej z dwóch docisków zrobiony jeden i koło zamachowe toczona od tyłku co by nie kolidowało z miską. Bardzo bezawaryjnie mi to jeździ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2018 03:13 PM przez Blacha.)
09-12-2018 03:11 PM
INSANE Offline
Zdałem prawko
**

(09-12-2018 03:11 PM)Blacha napisał(a):  Docisk m57 jest fajny i mocny ale do V-ki lub Diesla gdzie jest dużo Nm z dołu i nie trzeba kopać. W turbo lub silnikach serii "S" się nie sprawdza bo samoregulatory nie lubią ostrego traktowania . Mój zestaw zrobiłem sobie sam, tarcza z nierdzewki + okładziny spiskowe, dalej z dwóch docisków zrobiony jeden i koło zamachowe toczona od tyłku co by nie kolidowało z miską. Bardzo bezawaryjnie mi to jeździ

Nie chciałbyś wykonać dla mnie takiego zestawu? Pozbierałem opinie i faktycznie no najlepszą opcją mimo wszystko byłby dwutarcz ;/
09-13-2018 07:17 AM
Blacha Offline
Ogarniam na mokrym

Niestety do połowy października brak czasu a pewnie ci się spieszy.
09-15-2018 01:29 PM
INSANE Offline
Zdałem prawko
**

(09-15-2018 01:29 PM)Blacha napisał(a):  Niestety do połowy października brak czasu a pewnie ci się spieszy.

Nie aż tak bardzo jak mogło by się wydawać, odezwij się na pv, zostaw numer czy coś to zadzownię i pogadamy.
09-15-2018 03:34 PM
INSANE Offline
Zdałem prawko
**

Siemanko! Pora odświeżyć temat,w końcu za długo się nic nie działo ehh...
Zacznijmy - od początku. Zima to doskonały czas aby zacząć przygotowania do sezonu,udało się wrzucić dwutarcz, tak więc sprzęgła nie zabraknie a później przystąpiliśmy do nierównej walki z silnikiem... sprawdzony i poprawiony rorząd,układ paliwowy a finalnie elektryka, teraz gdy o tym piszę brzmi to błaho ale roboty było co niemiara. Dobrze ,że w pomocą znajomych udało się to zrobić za co jestem im ogrooomnie wdzięczny!
[Obrazek: 73ae7199853a556fmed.jpg]
Gdyż już silnik działał, zdjąłem kolektor wydechowy aby przerobić go pod zewnętrzny wastegate i owinąć bandażem, potrzebne części dostarczył niezawodny @Mtuning! Następnie uszczelniłem wstryski i zamontowałem zegary do monitorowania pracy silnika, jest ich prawie tyle co w samolocie hah! Poźniej przyszedł czas na wydech, 3' cale pod autem spowodowały ,że trzeba było je nieco podnieść ale w tym temacie nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, w końcu GLEBA ŻYCIEM!
[Obrazek: 741f5461846c58e3med.jpg]
[Obrazek: d406e647320cab69med.jpg]
[Obrazek: 3ba9ab449c3e5429med.jpg]

Na dzień dzisiejszy auto jest połowicznie wystrojone (problemy podczas strojenia/wyciek), muszę wzmocnić wózek, przenieść aku do tyłu, zamontować swirl pot, przerobić układ chłodzenia i ogarnąć tzw. "pierdoły" których jak zawsze jest najwięcej i schodzi na nie najwięcej czasu, mam nadzieję ,że w niedalekiej przyszłości będę mógł wreszcie przetestować potwora zgodnie z przeznaczeniem i zabrać na hamownię w celu sprawdzenia ile mocy faktycznie w nim drzemie!

Miejsca pod autem nie ma zbyt wiele :C
[Obrazek: 9b21696b686948c4med.jpg]
[Obrazek: 7f58e082683e8792med.jpg]
Środeczek (chwilowo):
[Obrazek: e0af7bb6fe96abffmed.jpg]
W trakcie prac:
[Obrazek: 1123ee40b9d14777med.jpg]
Na gotowo CoolHeart
[Obrazek: 6e63517caae9a6f2med.jpg]

Wkrótce ruszam również z kanałem na YT gdzie opowiem trochę o drifcie z mojego punktu widzenia,o kosztach z tym związanych a także podpowiem jak zacząć, tak więc już teraz gorąco zapraszam do śledzenia! --> https://www.youtube.com/channel/UCpkOfpM...subscriber
Nie mogę również nie wspomnieć o moich partnerach pozyskanych na nadchodzący sezon,a w śród nich: Mtuning Performance Parts, GUMIMARK jak również Tech-mar- Renowacja Felg.

Wisienką na torce będzie oklejenie, które powstało we współpracy ze @Sticked, ale to zostawiam sobiec na koniec jako najlepszą część!
[Obrazek: 972efc19109f78abmed.jpg]

------> INSANE https://www.facebook.com/insanedrift/ / Zapraszam aby być na bieżąco! / https://www.instagram.com/pawmaczo_drift/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2019 09:28 PM przez INSANE.)
04-10-2019 09:18 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości